Ivana Simić Bodrožić: Hotel Zagorje

Ivana Simić Bodrožić: Hotel Zagorje

Zagreb, 2010.

vrijeme čitanja  Vrijeme čitanja: < 1 min.

Nakon provedbe ankete o biblioterapijskoj vrijednosti romana Hotel Zagorje, evo što su o knjizi rekle čitateljice:

„Čini mi se da bi ovaj tekst mogao biti poticajan za razgovor s mladima koji imaju posredna iskustva s ratom, i s odraslima koji imaju i posredna i neposredna ratna iskustva. Pojedini ulomci teksta mogli bi biti dobro polazište za razgovore s ljudima koji se hoće baviti ratom i njegovim posljedicama.“

Anne Marie Magovac, prof.

„U knjizi je vjerodostojno obrađen razvoj adolescenata. Tekst ostavlja prostor za nadu (čvrsta osobnost protagonistice, nada u budućnost iako nade gotovo da i nema), pozitivan je, lako se s njime poistovjetiti, sadržajno je i jezično razumljiv.“ 

Antonija Vlahović, prof.

“Odlično prikazano razdoblje odrastanja. Moguće je koristiti pojedine ulomke kao prikaze stanja (emocije, misli, stavovi, načini ponašanja) i promjena kroz koja svaki čovjek prolazi odrastajući. Knjiga provocira na razgovor i otvara teme pojedinac/društvo, tjeskoba/sigurnost, pripadanje/osamljenost, javno/privatno. Posebno je važna tema tijela (doživljaj tjelesnosti) u adolescenciji, seksualnost i duhovnost, prva socijalna iskustva izvan obitelji, idealizacija u zaljubljenosti- roman pokriva sve teme važne za adolescente.“

Ivana Bašić, prof.

„Knjiga se može koristiti za rad na grupnim razlikama, bilo dobnim, kulturalnim ili nekim drugim.“

Lucija Mičić, školski psiholog

 „Knjiga dobro prati razvojni put osobe. Ne osjeća se gubitak zaigranosti, smijeha i ljubavi i optimizma, iako se radi o iznimno teškim situacijama. Potiče razvoj samopouzdanja i samopodrške.“ 

Rozana Petani, pedagog
Subscribe
Notify of
guest

0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Možda će Vas zanimati…
Termini novih webinara za 2025. godinu!

Termini novih webinara za 2025. godinu!

Neki od webinara nudit će teorijski okvir za razumijevanje postupaka koji se koriste u organizaciji biblioterapijskih radionica, dok će jedan dio webinara biti biblioterapijske radionice na kojima će se razgovarati o odabranom tekstu. Svaki webinar može se pohađati zasebno, a po završetku dobivate potvrdu o stručnom usavršavanju iz područja biblioterapije.

Balans centar predstavio Biblioterapijski laboratorij na Prvoj europskoj konferenciji za biblioterapiju u Budimpešti, 4. i 5. listopada 2024. godine

Balans centar predstavio Biblioterapijski laboratorij na Prvoj europskoj konferenciji za biblioterapiju u Budimpešti, 4. i 5. listopada 2024. godine

Početkom listopada, točnije 4. i 5. listopada ove godine, u prekrasnoj Andrassyevoj ulici u Budimpešti, održala se Prva europska konferencija za biblioterapiju (https://poetrytherapy.eu/) na kojoj su se predstavili poetski terapeuti iz cijele Europe. Svaka je država bila zastupljena barem s jednim izalagačem, dok je iz Hrvatske bilo čak osam izlagača! Skup je organizirala Hungarian Association for Biblio/Poetry Therapy (Hungary, University of Pécs), na čelu s profesoricom Judit Beres.

Započeli smo Biblab 4, u listopadu 2024. godine!

Započeli smo Biblab 4, u listopadu 2024. godine!

Potaknute pozitivnim odazivom i zahtjevima novih članova udruge, ali i potrebom za vlastitim usavršavanjem za biblioterapijske susrete, odlučile smo otvoriti novu grupu i nastaviti s radom u četvrtom Biblioterapijskom laboratoriju. Iako smo već uigrani tim, svako novo iskustvo biranja materijala za rad ili suradnje pri odabiru metodičkih postupaka, nije nam suvišno. Kao i prethodnih godina, dobile smo stabilnu grupu koja će u prosincu imati svoj treći susret. Na prva dva susreta imali smo se priliku upoznati kroz tekstove pjesama i priča, a teme koje smo otvorili dalje će nas usmjeravati u nove, izazovne i bogate razgovore.

Share This